Bądź na bieżąco!

Jakie terapie stosuję?

Czym są terapie naturalne?

Terapie naturalne to metody wspomagania leczenia osoby chorej, oparte na składnikach pochodzących i wywodzących się z natury. W medycynie naturalnej stosuje się metody terapeutyczne mające swoje korzenie w wielowiekowej tradycji ale również poparte badaniami naukowymi potwierdzającymi ich skuteczność. W tej dziedzinie medycyna naturalna i medycyna akademicka mogą się wzajemnie wspierać i integrować – są dla siebie komplementarne.

 

Terapia szyta na miarę

Terapie naturalne powinny być dobrane indywidualnie do potrzeb klienta, który postrzegany powinien być jako całość w odniesieniu zarówno do ciała jak i psychiki. W doborze oraz prowadzeniu bezpiecznych terapii naturalnych specjalizuje się dyplomowany Naturoterapeuta. Poprzez holistyczne podejście bada on łańcuch przyczynowo – skutkowy danego schorzenia, co prowadzi do poprawy nie tylko na poziomie objawów, ale przede wszystkim na poziomie przyczyny dolegliwości.

 

Powrót do równowagi

Choroba jest efektem zaburzenia równowagi na wielu płaszczyznach, i dlatego podczas stosowania naturalnych terapii zachodzi regulacja procesów w ciele, a następnie proces zdrowienia poprawiający w rezultacie jakość życia.

 

Szeroki wachlarz technik

Specjalista w dziedzinie naturoterapii wykorzystuje w swojej pracy m.in. ziołolecznictwo, aromaterapię, terapię pożywieniem, relaksację z przewodnikiem (hipnoterapię), Tradycyjną Medycynę Chińską oraz wiele innych gałęzi terapeutycznych, które z powodzeniem przywracają i wspierają prawidłowe procesy fizjologiczne u podopiecznych.

 

Uznanie Naturoterapii

W wielu krajach na świecie naturoterapeuci są pracownikami szpitali i klinik. Jest to zawód medyczny poparty określonymi umiejętnościami oraz wiedzą, których zwieńczeniem jest międzynarodowy egzamin i dyplom dający uprawnienia do prowadzenia Praktyki Naturopaty. Równie ważne, jak odpowiednie kwalifikacje, jest doświadczenie poparte sukcesami.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na listę mailingową. Będę Cię informować o nowościach i różnych ciekawostkach. Nie martw się, Twoje dane są ze mną bezpieczne i nikomu ich nie przekażę. Maile będę wysyłać nie częściej niż raz w tygodniu.